Köylülerimizin çalışırken çekilmiş resimleri
Yazar : / Tarih : 2007-09-02 17:23
Yorumlar : (0)
Ortalama : 0
    

Köyümüzde küçükbaş hayvancılık 1990'lı yılların başından itibaren terkedilmiş, büyükbaş hayvancılık yapılmaya başlanmıştır. Ticari olmasada kümes hayvancılığı ve arıcılık yapılmaktadır. Resimde inek otlatan köy balalar bulunmaktadır. 

Köyümüz arazisinin çoğunluğunun yamaç olması nedeniyle makinalı tarımın başlamasından sonra bir çok arazi boş bırakılmıştır. Boş bırakmak istemeyenler ise eski yöntemler ile bu arazileri değerlendirmeye çalışmaktadır. Resimde bu arazilerden birine hayvanları için ot eken köylümüz tırpan ile bu otu biçmektedir. 

Resimde köyümüzün aşağısında bulunan bahçelerden birinde köylümüz bahar başlangıcında bahçesini yabani ot ve dikenli çalılardan temizlemektedir.
.
 

Köyümüzün arazisini sulama imkanı olmadığı için genelde kuru tarım yapılmaktadır ve genelde buğday ile nohut yetiştirilmektedir. Resimde köylülerimiz nohut tarlasında kurumuş (olmuş) nohutları toplamaktadır. Köyümüz ve çevresindeki arazilerde yetişen nohutlar gerek lezzeti gerekse güzel pişmesi nedeniyle çok beğenilmektedir.